Naprawa – WĘGRY

Mobilny Seris TIR naprawa Węgry

Serwis TIR Węgry. Wymiana poduszki oraz dwóch kół w naczepie.

Dzisiaj dostaliśmy zlecenie naprawy na Węgrzech. Kierowca wiózł 24 tony ładunku i najpierw złapał wystrzał w pierwszym kole, które to przetarło lekko poduszkę. Po kilku kilometrach znowu wystrzeliła opona lecz na trzeciej osi ale podczas wystrzału obciążenie spowodowało wystrzał przetartej i osłabionej poduszki. Dlatego zabraliśmy ze sobą dwa nowe złożone koła oraz poduszkę i wymieniliśmy wszystko w 45 minut.

Fotorelacja z naprawy przez nasz Mobilny Serwis TIR Węgry na naszym Facebooku pod adresem : https://www.facebook.com/serwis24Tir/posts/514764525924271

Mobilny Serwis TIR Frankfurt nad Menem

Mobilny Serwis TIR Frankfurt nad Menem wymienia sprzęgło w TIR DAF

Dzisiaj Mobilny Serwis TIR Frankfurt nad Menem dostał zgłoszenie awarii sprzęgła w TIR DAF w okolicy Frankfurtu w Niemczech. Z opisu właściciela ciężarówki wynikało iż awarii uległ mechanizm sprzęgła w automacie ponieważ na pulpicie tylko pokazywało brak biegu. Po telefonie do kierowcy, który wszedł pod ciężarówkę i sprawdził czy wysypują się kulki z okienka skrzyni biegów, wiedzieliśmy że może być to awaria docisku lub łożyska. Dlatego zabraliśmy ze sobą komplet części czyli tarczę, docisk, łożysko docisku, łapkę i łożysko koła zamachowego. Po około 3 godzinach dotarliśmy na miejsce i sprawdziliśmy przez okienko w skrzyni co faktycznie się zepsuło. Oczywiście rozeszło się łożysko sprzęgła ale kulki nie wypadły.

Mobilny Husar przystępuje do naprawy sprzęgła.

Demontaż skrzyni biegów poszedł szybko i sprawnie. Dlatego po 50 minutach mieliśmy sprzęgło na wierzchu. Jednak łożysko w kole zamachowym także było już niesprawne. Dlatego wzięliśmy ściągacz do wyciągania łożyska i przystąpiliśmy do jego wymiany. Okazało się, że łożysko było tak mocno zapieczone, że ściągacz się wygiął. Jednak naprawa ciężarówek we Frankfurcie nad Menem nie poddał się i po powtórnej próbie zdemontowania, udało się. Już tylko montaż nowego łożyska, nowej łapki i tarczy wraz z dociskiem. Następnie spięcie skrzyni biegów do obudowy koła zamachowego i po krzyku. Naprawa przez HUSAR zakończona pomyślnie. Stare zużyte części przekazaliśmy kierowcy aby pokazał innym do czego zdolne jest zepsute łożysko sprzęgła.

Serwis TIR DAF Włochy zakańcza naprawę i udaje się do następnej awarii.

Po sprawdzeniu działania sprzęgła przez kierowcę pozostało wypisanie zlecenia pracy. Dlatego serwisant wypisał zlecenie pracy a kierowca podpisał i przybił pieczątkę firmową. Jeszcze standardowe kilka kółek dookoła parkingu i kierowca zadowolony pojechał na załadunek w okolice Bolonii. Nasz bus serwisowy miał mało paliwa. Dlatego jeszcze na stacje paliw zatankować i powrót do Bazy. Poniżej kilka fotek obrazujących naprawę. Zapraszamy do przeglądania relacji foto.

Wymiana sprzęgła DAF Włochy
Serwis tir pomoc drogowa Włochy
Mobilny serwis tir Włochy DAF
Mobilny Serwis TIR wymiana sprzęgła

Mobilny Serwis TIR Monachium – Naprawa MAN

Serwis TIR wymienia podpore wału

Mobilny Serwis TIR Monachium – wymiana podpory wału w Man.

Mobilny Serwis TIR Monachium otrzymał zgłoszenie naprawy podpory wału. Uszkodzenie podpory polegało na zatarciu łożyska i wyrwaniu łożyska z gumy podpory. Klient przesłał zdjęcie wału do serwisu. Dlatego szybko i pewnie mogliśmy postawić diagnozę i wycenę naprawy. Po wycenie klient dostał fakturkę którą szybko opłacił i mogliśmy wyruszyć do ciężarówki.

Wymiana podpory – naprawa przez Mobilny Serwis TIR Monachium.

Po dojechaniu na miejsce przystąpiliśmy do odkręcenia wału od strony skrzyni biegów. Śruby były stare i mocno dokręcone. Następnie odkręciliśmy zepsutą podporę wału od ramy. Niestety wał był stary i zapieczony. Dlatego nie chciał się rozłączyć, przez co nie mogliśmy zdemontować podpory. W wyniku dedukcji należało odkręcić wał od tylnej osi aby wyciągnąć cały wał z podporą na zewnątrz. Dlatego tak zrobiliśmy. Gdy już cały ciąg wału był na zewnątrz przyszła pora na rozczepienie wału na wieloklinie i wymienienie podpory wału. I tu przyszło nam naprawdę powalczyć.

Rozczepianie zamarzniętego wału.

Aby rozczepić wał musieliśmy szlifierką uciąć starą podporę, następnie zaklinować wał na betonowym murku i młotem 5 kg i pobijakiem uderzać tak aby się rozszedł na wieloklinie. Po około 20 minutach uderzeń nareszcie wał się rozszedł i mogliśmy założyć nową podporę na ciąg. Jeszcze tylko przesmarowaliśmy wał na wieloklinie i go złożyliśmy w te same miejsce wg znaków. Następnie wtoczyliśmy ciąg pod maszynę i zaczęliśmy montaż do ramy podpory i walu do flansz. Po około 30 minutach operacja zakończyła się powodzeniem.

Zakończenie pracy, Serwis TIR Monachium wraca do bazy.

Po zakończeniu naprawy, mechanicy Mobilnego Serwisu TIR polecili kierowcy aby przejechał się po parkingu, gdzie wykonano naprawę aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku i czy czasem wał za bardzo nie wibruje w nowym łożysku podpory wału. Okazało się, że naprawa wykonana została perfekcyjnie. Dlatego nic nie stukało ani nie wibrowało. Jeszcze wypełnienie zlecenia naprawy i podpis kierowcy odbioru wykonania pracy. Jeszcze kilka uścisków dłoni i w trasę. Poniżej zapraszamy do przeglądnięcia fotek z naprawy przez Serwis TIR Monachium HUSAR.

Mobilny Serwis TIR Monachium wymienia podporę wału
Wymiana podpory przez serwisanta
Mobilny Serwis TIR rozpina wał
Rozkładanie wału
Nowa podpora wymieniona przez serwisantów TIR Monachium

AUSTRIA – remont na drodze

Naprawa naczep przez serwis tir

Mobilny serwis TIR Austria, naprawa naczep, remont piasty.

Serwis Austria HUSAR otrzymał zgłoszenie awarii tarczy hamulcowej w naczepie TIR. Po rozmowie telefonicznej, natychmiast przystąpiliśmy do akcji. Pierwsze co to do magazynu sklepu Suder po najlepsze części i jedziemy do awarii. Po przyjeździe zabraliśmy się do pracy. Ponieważ upał był nieprzeciętny, ubraliśmy przewiewną odzież roboczą i letnie buty przemysłowe. Następnie zdemontowaliśmy koło z piasty po pod lewarowaniu osi i zabezpieczeniu jej koziołkiem. Zdemontowanie tarczy hamulcowej utrudniało przede wszystkim zestarzały metal i przerośnięty rdzą. Dlatego musieliśmy najpierw zbić a następnie przeciąć szlifierką zastygniętą tarczę. Jednak nasz serwis TIR zawsze sprawdza luz i szum na łożysku piasty. Okazało się, że łożysko bardzo głośno szumi i dlatego zdecydowaliśmy wymienić piastę z łożyskiem. Zatelefonowaliśmy do właściciela firmy zlecającego naprawę tir-a. Był trochę zaskoczony powstałą sytuacja ponieważ na początku nie było wiadomo nic o niesprawnej piaście.

Zakończenie prac.

Po wymianie piast zregenerowaliśmy zacisk hamulcowy. Następnie zamontowaliśmy zacisk. Na koniec tylko założyliśmy nowe koło, ponieważ stare było przetarte przez zablokowaną piastę. Jeszcze tylko podpis zlecenia przez kierowcę i Serwis TIR Austrianaprawa naczep, mógł wracać do bazy. Dlatego podziękowaliśmy kierowcy za wsparcie i ruszyliśmy przy trzydziestostopniowym upale. Droga była bardzo zatłoczona ale mimo to szybko dotarliśmy do bazy. W bazie jeszcze tylko posprzątanie busa mobilnego serwisu tir. Ponieważ jest już lato, to cały przód busa serwisowego był zaklejony rozbitymi robalami. Dlatego musieliśmy pojechać na myjnię serwisową aby umyć nasze autko.

Fotorelacja z naprawy. Mobilny Serwis TIR Austria – naprawa naczep.

Zapraszamy do przeglądu kilku fotek z naprawy piasty przez LUK-MAR. Ponieważ zależało zleceniodawcy naprawy na szybkiej naprawie awarii, to zajęliśmy się robotą. Dlatego tylko kilka fajnych fotek. Jednak zrobiliśmy te fotki aby przekazać relacje wszystkim. Ponieważ robimy to zawsze jak dzieje się coś fajnego na drogach. Dzięki nim nasz serwis TIR jest zawsze gotowy do realizacji swojej misji.

Wymiana tarczy hamulcowej przez serwis TIR
Wymiana tarczy hamulcowej
Wymiana piasty
Wymiana piasty przez serwis tir
Mobilny serwis TIR Austria - naprawa naczep

Mobilny Serwis TIR Kolonia

Mobilny Serwis TIR Kolonia wymienia alternator w Scanii

Mobilny serwis TIR Kolonia otrzymał rano w piątek kilka telefonów z awariami. Najciekawsze oprócz kapci w tirach, to awaria sprzęgła w Mercedesie Actros i awaria alternatora w Scanii pod Kolonią. Szybka wycena i czekamy na wpłatę wystawionej faktury. Ponieważ pierwsi wpłacili pieniążki właściciele Scanii, więc najpierw pojechaliśmy pod Kolonię. Po drodze z magazynu pobraliśmy alternator i w razie czego pasek. Po przyjeździe weryfikacja napięcia ładowania. Oczywiście ledwo co było 25 volt. Ponieważ alternator nie maił możliwości rozebrania i wymiany regulatora napięcia, przystąpiliśmy do jego wymiany. Dokładnie 7 minut i 30 sekund i alternator wymieniony. Serwis Tir Kolonia pobił rekord naprawy. Dlatego jeszcze tylko spojrzenie na woltomierz. 28,5 volta. Jest bardzo dobrze. Kierowca zadowolony ale i tak musi czekać do następnego dnia do 18-tej w niedzielę. Przecież na weekend jest zakaz jazdy ciężarówek po szosach Europy środkowej i zachodniej. Mechanicy mobilnego serwisu TIR, posprzątali stary alternator i opakowanie po nowym.

Serwis wyjazdowy TIR formalizuje naprawę

Przede wszystkim po robocie Mobilny Serwis TIR Kolonia czyli jego serwisanci, poszli się umyć. Serwisant Łukasz wypisał zlecenie i dał do podpisania kierowcy. Za to kierowca chciał otrzymać pieczątkę od serwisantów serwisu tir-ów na wydruku z tachografu o pauzie naprawczej. Po załatwieniu formalności pożegnaliśmy się i pojechaliśmy do pobliskiego miasta Kolonia na nocleg.

Puenta – Mobilny Serwis TIR na zakończenie

Zapraszamy do obejrzenia fotek poniżej z wykonanej naprawy serwisu mobilnego TIR HUSAR. Ponieważ naprawa była wykonywana w godzinach nocnych, niektóre fotki mogą być mało przejrzyste. Dlatego prosimy o wyrozumiałość dla fotografa naszego serwisu TIR, ponieważ starał się jak mógł. Mimo późnej pory, chciał nade wszystko utrwalić najkrótszą naprawę w historii kariery serwisantów. Podobna uwieczniona naprawa wymiany alternatora we wpisie : https://serwistir.atthost24.pl/warsztat-tir-lubin/ . Zapraszamy do współpracy wszystkie firmy transportowe jeżdżące po niemieckich drogach i nie tylko. Zapewniamy najnowszą technologię napraw oraz wysokiej jakości części zamienne. 

Mobilny serwis TIR Kolonia
Kabina do góry w scania
Niesprawny alternator w scani
Mobilny Serwis TIR Kolonia wymienia alternator
Mobilny Serwis TIR Węgry Wymienił na nowy alternator w Scani

Mobilny Serwis TIR Berlin – Naprawa Volvo

Naprawa układu paliwowego w TIR Volvo

Mobilny Serwis TIR Berlin w Niemczech – Naprawa układu paliwowego w Volvo.

Husar mobilny serwis TIR Berlin otrzymał wezwanie do ciężarówki Volvo na autostradzie A7 w Niemczech. Przyczyną wezwania była awaria układu paliwowego. Ciężarówka odpalała, ale po kilkukrotnym przygazowaniu, spadała moc i nie miała siły jechać.

Po dojechaniu na miejsce mechanicy serwisu TIR Berlin Volvo przystąpił do diagnozowania przyczyn spadku mocy. Najpierw sprawdziliśmy układ niskiego ciśnienia. Niby ciśnienie było w normie ale dziwnym trafem paliwo nie dochodziło do zaworu puszczającego ciśnienie na sekcje pompo wtryskiwaczy. Z tego powodu wymieniliśmy filtr paliwa. Po wymianie nadal się nie poprawiło. Dlatego wymieniliśmy zawór utrzymujący ciśnienie w układzie niskiego. Nadal nie było poprawy. Pompka dawała elegancko, więc wywnioskowaliśmy, że w obudowie filtra musiało uciekać ciśnienie. Po dogłębnym przyjrzeniu się środkowi wkładu filtra okazało się, iż zaworek przelewowo-spuszczający jest uszkodzony i całe paliwo szło z filtra na przelew. Dlatego tez wymieniliśmy obudowę filtra paliwa. Teraz ciśnienie pojawiło się przy zaworze dozującym na pompo wtryskiwacze.

No dobrze ale naprawiane przez Mobilny Serwis Tir Berlin nadal spadało z mocy. No to mierzymy ciśnienie na układzie wysokiego ciśnienia. Hmm… Ciśnienie słabe bo około 840 Bar. Dlatego wymieniliśmy zawór trzymający ciśnienie na listwie zasilającej wtryski. Nadal nie było zmiany. No dobrze to podpięliśmy kolejny raz komputer. Teraz komputer pokazał niesprawny pierwszy wtrysk. Dlatego wymieniliśmy ten wtrysk ale gdy otworzyliśmy pokrywę zaworów, okazało się, iż przewody do czujnika wewnątrz były poodkręcane. Wówczas przykręciliśmy je. I znowu sprawdzenie. Nareszcie ciśnienie się pojawiło prawie 1360 Bar. Dlatego silnik także zaczął pracować bez zarzutów. Akcję naprawy zaczęliśmy o godzinie 18-tej a zakończyliśmy o 6 rano . Serwis Mobilny TIR HUSAR po wyczerpującej diagnozie i naprawie, może udać się na zasłużony odpoczynek. Z naszej strony naprawę zaliczamy do wyczerpujących i wymagających. Zapraszamy polskie firmy transportowe do współpracy. Niskie ceny i szybka naprawa to nasze atuty.

 

Poniżej kilka fotek z nocnej naprawy TIR Volvo.

 

Mobilny serwis TIR Berlin naprawia układ paliwowy w Volvo
Wymiana wtrysku w TIR Volvo
Nocna naprawa przez serwis mobilny TIR Berlin w Volvo

Mobilny Serwis TIR Dortmund. Szybka Reakcja

Wymiana poduszki w naczepie

Wymiana poduszki w naczepie pod Dortmundem

Dzisiaj Mobilny Serwis TIR Dortmund dostał wezwanie do wymiany poduszki w naczepie. Zestaw stał pod Dortmundem na autostradzie, na parkingu. Kierowcy TIR-a wystrzeliło koło w naczepie i wirująca pęknięta opona uszkodziła mu poduszkę, która nie wytrzymała uderzeń oponą i sama się rozerwała. Prawdopodobnie rozerwało ją dlatego, gdyż naczepa była załadowana maksymalnym ładunkiem 24 tony. Po obejrzeniu uszkodzeń, przystąpiliśmy do podnoszenia naczepy, aby móc odkręcić uszkodzoną poduszkę. Okazało się, że podczas podnoszenia naczepy, rama zaczęła się wgniatać. Przyczyną wgniatania był oczywiście fakt, przeładowania. Dlatego opona nie wytrzymała i wystrzeliła. W końcu jednak podłożyliśmy pod ramę blachę 20 milimetrową i dopiero lewarki poszły w ruch, bezpiecznie podnosząc przeładowaną naczepę. Następnie mechanicy Serwisu Mobilnego TIR Dortmund w Niemczech odłączyli od przewodu pneumatycznego poduszkę i odkręcili ją od ramy. Po wymianie poduszki jeszcze opuszczenie na dół naczepy i montaż koła zapasowego.

Montaż koła przez Mobilną Naprawę TIR-ów Niemcy

Oczywiście okazało się, iż koło zapasowe nie ma ciśnienia i trzeba było je dopompować. Dlatego naprawa TIR Niemcy wygrzebało z busa serwisowego przewód z końcówką do wentylków i dopompowało koło. Po napompowaniu koła i dokręceniu nakrętek, serwisanci zwinęli oświetlenie miejsca pracy, ponieważ była już noc, poskładali klucze, przebrali się i umyli. Jeszcze kierowca złożył podpis na zleceniu wykonania naprawy i pojechaliśmy w stronę noclegu. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z powyższej naprawy na fotkach poniżej. Szerokości wszystkim kierowcą TIR-ów i nie tylko!

Wymiana poduszki w naczepie
Luk-Mar pod Dortmundem
Wymiana poduszki
Naprawa TIR Niemcy
Naprawa naczep TIR

Mobilny Serwis TIR Hanower – Pomoc na Parkingu

Naprawa TIR - wymiana sprzęgła - DAF

Naprawa TIR – wymiana sprzęgła w ciężarówce Daf przez Mobilny Serwis TIR Niemcy

Pomoc drogowa TIR czyli Mobilny Serwis TIR Hanower wymienia sprzęgło w samochodzie ciężarowym DAF, Niemcy autostrada A4 okolice miasta Gera . Godzina 5:10 rano zatelefonował do nas kierowca jednocześnie właściciel ciężarówki. Z wywiadu wywnioskowaliśmy, iż awarii uległo sprzęgło. Ponieważ kierowca już w ostatnich godzinach jazdy usłyszał dziwne głosy dochodzące z okolic silnika podczas włączania sprzęgła. W międzyczasie było to dziwne szumienie, coś w rodzaju kwiczenia metal o metal. Dlatego zabraliśmy z magazynu kompletne sprzęgło docisk, tarcze oraz widełki i łożysko podporowe wałka skrzyni biegów w kole zamachowym. Po około 4 godzinach dojechaliśmy na miejsce. Fajny parking na autohof. Krótko mówiąc kierowca czeka z podniesioną kabiną na naszą pomoc drogową.

Naprawa TIR – wymiana sprzęgła

Na początku sprawdziliśmy w okienku rewizyjnym obudowy sprzęgła stan elementów. Okazało się, że łożysko oporowe w sprzęgle jest na wykończeniu ale widać było także, na łożysku zaciek oleju. No i postawiliśmy pytanie? Czy czasem nie jest zepsuta skrzynia biegów. Czy nie ma luzu na wałku w skrzyni i nie cieknie uszczelnienie? Wszystkie odpowiedzi na nasze pytania mogły być uformowane dopiero po odkręceniu i ściągnięciu skrzyni biegów z silnika. Więc do roboty. Wymiana sprzęgła poszła szybko i sprawnie. Cała operacja naprawy TIR trwała około 5 godzin. Fajnie bo kierowca to jeden z tych naprawdę prawdziwych kierowców. Co chwile podawał klucze, podnosił śrubki i kładł do pudełek. Na koniec dokładnie sprawdził wszystkie przewody i ich sposób zamocowania. Po prostu widać, że kierowca był właścicielem ciężarówki i dbał o nią jak o własne podwórko dookoła domu.

Naprawa TIR DAF zakończona. Mobilny Serwis TIR Hanower wraca do bazy.

Podsumowując po zakończeniu naprawy, kierowca przejechał kilka kółek dookoła parkingu. Podczepił pełną naczepę. Podziękował i ruszył w dalszą drogę do Francji. Cała naprawę zakończyliśmy sprawnie i skutecznie. Jeszcze tylko umycie rąk i głów, przebranie i wracamy. Dziękujemy kierowcy za postawę. Zapraszamy do oglądnięcia fotografii obrazujących całą naprawę TIR .

mobilny serwis tir Hanower
Wymiana Sprzęgła Serwis TIR
Pomoc Drogowa Tir Niemcy odpina dolne przewody pod skrzynią biegów.
Wymiana sprzęgła w DAF przez mobilny serwis tir Hanower
Sprzęgło stare - zużyte.

Mobilny Serwis TIR HAMBURG -Naprawa VOLVO

Mobilny Serwis TIR Hamburg naprawia piastę w ciężarówce VOLVO

Wyjazd do uszkodzonej piasty osi tylnej w ciężarówce na autostradzie przez mobilny serwis TIR Hamburg. Nasz mechanik zakupił nową kompletną piastę oraz szpilki i nakrętki koła i wyruszył do awarii. Po około 4 h nasz serwis ciężarówek dociera na miejsce. Przyczyną awarii był fakt wymiany kapcia w tylnym kole. Kierowca był na tyle roztrzepany i leniwy, że zapomniał sprawdzić i dokręcić koło po przejechaniu 100 kilometrów. Dlatego koło odkręciło mu się i zniszczyło piastę na tyle mocno, że obudowa nadawała się już tylko do wyrzucenia na złom. Naprawa TIR Volvo trwała aż 3 godziny. Cała wymiana przebiegła dość szybko i sprawnie, mimo że przełożyliśmy szpilki mocujące półoś ze starej piasty do nowej.

Po naprawie przez serwis ciężarówek TIR

Wymiana pisty Volvo przez Serwis TIR

Naprawa ciężarówek Volvo jest przez nasz serwis TIR opanowana w każdym szczególe. Dlatego dzięki naszej reakcji, kierowca mógł pojechać w trasę do Polski. Pozdrawiamy polskiego kierowcę, gdyż mało na drogach naszych rodaków, ponieważ większość to kierowcy z Ukrainy i Białorusi.

Fotogaleria z naprawy VOLVO

Zapraszamy. Przeglądnij nasze fotki z awarii.

Najpierw demontujemy koła i zniszczone szpilki z nakrętkami mocujące koło. Następnie zacisk hamulcowy i przyłącza czujników ABS.

Wymiana pisty Volvo

Następnie zdemontujemy piastę po odkręceniu nakrętki. Nakrętka jest bardzo mocno dokręcona więc poluzujemy ją albo bardzo długą rurką przedłużającą albo pneumatykiem.

Wymiana pisty Volvo

Kierowca pomógł w naprawie i był bardzo wystraszony. Naraził właściciela ciężarówki na bardzo duże koszty wymiany piasty na autostradzie w Niemczech. A właściciel mówił mu kilka razy aby dokręcił koło po przejechaniu 100 kilometrów. Jednak dla kierowcy ważniejsze było szybkie dostarczenie towaru i zbliżająca się pauza.

Wymiana pisty Volvo
Wymiana pisty Volvo

Przezbroiliśmy nową piastę i zakładamy na końcówkę mostu. Następnie przełożyliśmy szpilki mocujące półoś a było przy tym trochę zabawy.

Wymiana pisty Volvo przez Serwis TIR
Wymiana pisty Volvo
Wymiana pisty Volvo przez serwis tir Luk-Mar

Podczas przekładania szpilek musieliśmy użyć imadła w które zaopatrzony jest nasz bus serwisowy. Niektóre szpilki musieliśmy potraktować młotkiem i zakontrowanymi dwoma nakrętkami. Oczywiście polaliśmy każdą szpilkę płynem luzującym zardzewiałe gwinty. Dlatego po około 40 minutach wrzuciliśmy piastę i dokręciliśmy nakrętkę na 350 Nm aby nigdy się nie odkręciła.