AUSTRIA – remont na drodze

Mobilny serwis TIR Austria, naprawa naczep, remont piasty.

Serwis Austria Luk-Mar otrzymał zgłoszenie awarii tarczy hamulcowej w naczepie TIR. Po rozmowie telefonicznej, natychmiast przystąpiliśmy do akcji. Pierwsze co to do magazynu sklepu Suder po najlepsze części i jedziemy do awarii. Po przyjeździe zabraliśmy się do pracy. Ponieważ upał był nieprzeciętny, ubraliśmy przewiewną odzież roboczą i letnie buty przemysłowe. Następnie zdemontowaliśmy koło z piasty po pod lewarowaniu osi i zabezpieczeniu jej koziołkiem. Zdemontowanie tarczy hamulcowej utrudniało przede wszystkim zestarzały metal i przerośnięty rdzą. Dlatego musieliśmy najpierw zbić a następnie przeciąć szlifierką zastygniętą tarczę. Jednak nasz serwis TIR zawsze sprawdza luz i szum na łożysku piasty. Okazało się, że łożysko bardzo głośno szumi i dlatego zdecydowaliśmy wymienić piastę z łożyskiem. Zatelefonowaliśmy do właściciela firmy zlecającego naprawę tir-a. Był trochę zaskoczony powstałą sytuacja ponieważ na początku nie było wiadomo nic o niesprawnej piaście.

Zakończenie prac.

Po wymianie piast zregenerowaliśmy zacisk hamulcowy. Następnie zamontowaliśmy zacisk. Na koniec tylko założyliśmy nowe koło, ponieważ stare było przetarte przez zablokowaną piastę. Jeszcze tylko podpis zlecenia przez kierowcę i Serwis TIR Austrianaprawa naczep, mógł wracać do bazy. Dlatego podziękowaliśmy kierowcy za wsparcie i ruszyliśmy przy trzydziestostopniowym upale. Droga była bardzo zatłoczona ale mimo to szybko dotarliśmy do bazy. W bazie jeszcze tylko posprzątanie busa mobilnego serwisu tir. Ponieważ jest już lato, to cały przód busa serwisowego był zaklejony rozbitymi robalami. Dlatego musieliśmy pojechać na myjnię serwisową aby umyć nasze autko.

Fotorelacja z naprawy. Mobilny Serwis TIR Austria – naprawa naczep.

Zapraszamy do przeglądu kilku fotek z naprawy piasty przez LUK-MAR. Ponieważ zależało zleceniodawcy naprawy na szybkiej naprawie awarii, to zajęliśmy się robotą. Dlatego tylko kilka fajnych fotek. Jednak zrobiliśmy te fotki aby przekazać relacje wszystkim. Ponieważ robimy to zawsze jak dzieje się coś fajnego na drogach. Dzięki nim nasz serwis TIR jest zawsze gotowy do realizacji swojej misji.

Wymiana tarczy hamulcowej przez serwis TIR
Wymiana tarczy hamulcowej
Wymiana piasty
Wymiana piasty przez serwis tir
Mobilny serwis TIR Austria - naprawa naczep