Mobilny Serwis TIR Hanower – Pomoc na Parkingu

Naprawa TIR – wymiana sprzęgła w ciężarówce Daf przez Mobilny Serwis TIR Niemcy

Pomoc drogowa TIR czyli Mobilny Serwis TIR Hanower wymienia sprzęgło w samochodzie ciężarowym DAF, Niemcy autostrada A4 okolice miasta Gera . Godzina 5:10 rano zatelefonował do nas kierowca jednocześnie właściciel ciężarówki. Z wywiadu wywnioskowaliśmy, iż awarii uległo sprzęgło. Ponieważ kierowca już w ostatnich godzinach jazdy usłyszał dziwne głosy dochodzące z okolic silnika podczas włączania sprzęgła. W międzyczasie było to dziwne szumienie, coś w rodzaju kwiczenia metal o metal. Dlatego zabraliśmy z magazynu kompletne sprzęgło docisk, tarcze oraz widełki i łożysko podporowe wałka skrzyni biegów w kole zamachowym. Po około 4 godzinach dojechaliśmy na miejsce. Fajny parking na autohof. Krótko mówiąc kierowca czeka z podniesioną kabiną na naszą pomoc drogową.

Naprawa TIR – wymiana sprzęgła

Na początku sprawdziliśmy w okienku rewizyjnym obudowy sprzęgła stan elementów. Okazało się, że łożysko oporowe w sprzęgle jest na wykończeniu ale widać było także, na łożysku zaciek oleju. No i postawiliśmy pytanie? Czy czasem nie jest zepsuta skrzynia biegów. Czy nie ma luzu na wałku w skrzyni i nie cieknie uszczelnienie? Wszystkie odpowiedzi na nasze pytania mogły być uformowane dopiero po odkręceniu i ściągnięciu skrzyni biegów z silnika. Więc do roboty. Wymiana sprzęgła poszła szybko i sprawnie. Cała operacja naprawy TIR trwała około 5 godzin. Fajnie bo kierowca to jeden z tych naprawdę prawdziwych kierowców. Co chwile podawał klucze, podnosił śrubki i kładł do pudełek. Na koniec dokładnie sprawdził wszystkie przewody i ich sposób zamocowania. Po prostu widać, że kierowca był właścicielem ciężarówki i dbał o nią jak o własne podwórko dookoła domu.

Naprawa TIR DAF zakończona. Mobilny Serwis TIR Hanower wraca do bazy.

Podsumowując po zakończeniu naprawy, kierowca przejechał kilka kółek dookoła parkingu. Podczepił pełną naczepę. Podziękował i ruszył w dalszą drogę do Francji. Cała naprawę zakończyliśmy sprawnie i skutecznie. Jeszcze tylko umycie rąk i głów, przebranie i wracamy. Dziękujemy kierowcy za postawę. Zapraszamy do oglądnięcia fotografii obrazujących całą naprawę TIR .

mobilny serwis tir Hanower
Wymiana Sprzęgła Serwis TIR
Pomoc Drogowa Tir Niemcy odpina dolne przewody pod skrzynią biegów.
Wymiana sprzęgła w DAF przez mobilny serwis tir Hanower
Sprzęgło stare - zużyte.