Mobilny Serwis TIR Monachium – Naprawa MAN

Mobilny Serwis TIR Monachium – wymiana podpory wału w Man.

Mobilny Serwis TIR Monachium otrzymał zgłoszenie naprawy podpory wału. Uszkodzenie podpory polegało na zatarciu łożyska i wyrwaniu łożyska z gumy podpory. Klient przesłał zdjęcie wału do serwisu. Dlatego szybko i pewnie mogliśmy postawić diagnozę i wycenę naprawy. Po wycenie klient dostał fakturkę którą szybko opłacił i mogliśmy wyruszyć do ciężarówki.

Wymiana podpory – naprawa przez Mobilny Serwis TIR Monachium.

Po dojechaniu na miejsce przystąpiliśmy do odkręcenia wału od strony skrzyni biegów. Śruby były stare i mocno dokręcone. Następnie odkręciliśmy zepsutą podporę wału od ramy. Niestety wał był stary i zapieczony. Dlatego nie chciał się rozłączyć, przez co nie mogliśmy zdemontować podpory. W wyniku dedukcji należało odkręcić wał od tylnej osi aby wyciągnąć cały wał z podporą na zewnątrz. Dlatego tak zrobiliśmy. Gdy już cały ciąg wału był na zewnątrz przyszła pora na rozczepienie wału na wieloklinie i wymienienie podpory wału. I tu przyszło nam naprawdę powalczyć.

Rozczepianie zamarzniętego wału.

Aby rozczepić wał musieliśmy szlifierką uciąć starą podporę, następnie zaklinować wał na betonowym murku i młotem 5 kg i pobijakiem uderzać tak aby się rozszedł na wieloklinie. Po około 20 minutach uderzeń nareszcie wał się rozszedł i mogliśmy założyć nową podporę na ciąg. Jeszcze tylko przesmarowaliśmy wał na wieloklinie i go złożyliśmy w te same miejsce wg znaków. Następnie wtoczyliśmy ciąg pod maszynę i zaczęliśmy montaż do ramy podpory i walu do flansz. Po około 30 minutach operacja zakończyła się powodzeniem.

Zakończenie pracy, Serwis TIR Monachium wraca do bazy.

Po zakończeniu naprawy, mechanicy Mobilnego Serwisu TIR polecili kierowcy aby przejechał się po parkingu, gdzie wykonano naprawę aby sprawdzić czy wszystko jest w porządku i czy czasem wał za bardzo nie wibruje w nowym łożysku podpory wału. Okazało się, że naprawa wykonana została perfekcyjnie. Dlatego nic nie stukało ani nie wibrowało. Jeszcze wypełnienie zlecenia naprawy i podpis kierowcy odbioru wykonania pracy. Jeszcze kilka uścisków dłoni i w trasę. Poniżej zapraszamy do przeglądnięcia fotek z naprawy przez Serwis TIR Monachium HUSAR.

Mobilny Serwis TIR Monachium wymienia podporę wału
Wymiana podpory przez serwisanta
Mobilny Serwis TIR rozpina wał
Rozkładanie wału
Nowa podpora wymieniona przez serwisantów TIR Monachium