WŁOCHY – Szybki Serwis

Mobilny Serwis TIR Włochy wymienia sprzęgło w TIR DAF

Dzisiaj Mobilny Serwis TIR Włochy dostał zgłoszenie awarii sprzęgła w TIR DAF w okolicy Florencji środkowe Włochy. Z opisu właściciela ciężarówki wynikało iż awarii uległ mechanizm sprzęgła w automacie ponieważ na pulpicie tylko pokazywało brak biegu. Po telefonie do kierowcy, który wszedł pod ciężarówkę i sprawdził czy wysypują się kulki z okienka skrzyni biegów, wiedzieliśmy że może być to awaria docisku lub łożyska. Dlatego zabraliśmy ze sobą komplet części czyli tarczę, docisk, łożysko docisku, łapkę i łożysko koła zamachowego. Po około 4 godzinach dotarliśmy na miejsce i sprawdziliśmy przez okienko w skrzyni co faktycznie się zepsuło. Oczywiście rozeszło się łożysko sprzęgła ale kulki nie wypadły.

Mobilny Luk-Mar przystępuje do naprawy sprzęgła.

Demontaż skrzyni biegów poszedł szybko i sprawnie. Dlatego po 50 minutach mieliśmy sprzęgło na wierzchu. Jednak łożysko w kole zamachowym także było już niesprawne. Dlatego wzięliśmy ściągacz do wyciągania łożyska i przystąpiliśmy do jego wymiany. Okazało się, że łożysko było tak mocno zapieczone, że ściągacz się wygiął. Jednak naprawa ciężarówek Włochy DAF nie poddał się i po powtórnej próbie zdemontowania, udało się. Już tylko montaż nowego łożyska, nowej łapki i tarczy wraz z dociskiem. Następnie spięcie skrzyni biegów do obudowy koła zamachowego i po krzyku. Naprawa przez LUK-MAR zakończona.

Serwis TIR DAF Włochy zakańcza naprawę i udaje się do następnej awarii.

Po sprawdzeniu działania sprzęgła przez kierowce pozostało wypisanie zlecenia pracy. Dlatego serwisant wypisał zlecenie pracy a kierowca podpisał i przybił pieczątkę firmową. Jeszcze standardowe kilka kółek dookoła parkingu i kierowca zadowolony pojechał na załadunek w okolice Bolonii. Nasz bus serwisowy miał mało paliwa. Dlatego jeszcze na stacje paliw zatankować i powrót do Bazy. Poniżej kilka fotek obrazujących naprawę. Zapraszamy do przeglądania relacji foto.

Wymiana sprzęgła DAF Włochy
Serwis tir pomoc drogowa Włochy
Mobilny serwis tir Włochy DAF
Mobilny Serwis TIR wymiana sprzęgła