Mobilny Serwis TIR Scania

Naprawa TIR Scania przez nasz mobilny serwis.

Nasz mobilny serwis TIR Scania nie ma przy tych ciężarówkach dużo pracy. Dlatego przyznajemy, iż marka ta, psują się stosunkowo rzadko. Dalej zapewniamy, iż nasz bus serwisowy posiada wszystkie narzędzia potrzebne do usunięcia wszelakich usterek. Wyrażamy pogląd, iż jedynym minusem obsługi tej marki jest słaby dostęp do części zamiennych w niemieckich sklepach. Owszem jest wszystko ale trzeba większość zamawiać i nie ma od ręki. Co innego w Polsce. Tutaj kupimy od ręki 99 % części bez czekania. Dlatego często podczas naprawy na terenie Niemiec, zaopatrujemy się w trudno dostępne podzespoły, właśnie w Polsce. Po pierwsze są od ręki dostępne. Po drugie są dużo tańsze niż w Europie Zachodniej na przykład w Niemczech i Francji.

Zarys historyczny marki naprawianej przez naszych mechaników.

Marka Scania wywodzi się ze Szwecji i jest popularna nie tylko na Skandynawii, ale także w Polsce i w Europie Zachodniej. Przedsiębiorstwo to, produkuje samochody ciężarowe, ciągniki siodłowe, autobusy i bardzo dobre silniki wysokoprężne. Korzenie firmy to rok 1891 a kolebką było miasto Malmo. Na początku produkowali wagony kolejowe a potem rowery. Nazwa marki pochodzi od krainy znajdującej się w Szwecji. W 1949 roku Scania wprowadziła na rynek swój silnik wysokoprężny, charakteryzujący się wtryskiem bezpośrednim oraz wysoką trwałością znaną do dzisiaj. W latach 50-tych zanotowano największy rozwój firmy, zaczęto tworzyć własne sieci sprzedaży i serwisy w Europie zachodniej i środkowej. Następnie w roku 1993 w mieście Słupsk, powstał nowy oddział Scanii, który do 2002 roku zajmował się montażem samochodów ciężarowych w Polsce, dzisiaj specjalizuje się on w produkcji autobusów i podwozi autobusowych.

Ciekawostką jest jednak fakt, iż w 2014 roku szwedzka marka Scania została całkowicie przejęta przez koncern Volkswagen AG. Jednak dzisiaj, produkowane są pojazdy pod dawną, uznawaną z jedną z najlepszych na rynku, marką Scania.

Słabe i mocne strony ciężarówek Scanii.

Do mocnych stron tej marki zaliczamy jej niezawodność, precyzyjne wykonanie, trwałe i mocne silniki i skrzynie biegów. Mało problemów z układem oczyszczania spalin oraz bezawaryjne mosty napędowe.

Do słabych należą piasty przednie, sprężarki powietrza, osuszacze i pompy wody.

Relacja z naprawy przez mobilny serwis TIR Scania na naszym blogu.

Dobry oddział serwisu flagowego w Okmianach.