Mobilny Serwis TIR HAMBURG -Naprawa VOLVO

Mobilny Serwis TIR Hamburg naprawia piastę w ciężarówce VOLVO

Wyjazd do uszkodzonej piasty osi tylnej w ciężarówce na autostradzie przez mobilny serwis TIR Hamburg. Nasz mechanik zakupił nową kompletną piastę oraz szpilki i nakrętki koła i wyruszył do awarii. Po około 4 h nasz serwis ciężarówek dociera na miejsce. Przyczyną awarii był fakt wymiany kapcia w tylnym kole. Kierowca był na tyle roztrzepany i leniwy, że zapomniał sprawdzić i dokręcić koło po przejechaniu 100 kilometrów. Dlatego koło odkręciło mu się i zniszczyło piastę na tyle mocno, że obudowa nadawała się już tylko do wyrzucenia na złom. Naprawa TIR Volvo trwała aż 3 godziny. Cała wymiana przebiegła dość szybko i sprawnie, mimo że przełożyliśmy szpilki mocujące półoś ze starej piasty do nowej.

Po naprawie przez serwis ciężarówek TIR

Wymiana pisty Volvo przez Serwis TIR

Naprawa ciężarówek Volvo jest przez nasz serwis TIR opanowana w każdym szczególe. Dlatego dzięki naszej reakcji, kierowca mógł pojechać w trasę do Polski. Pozdrawiamy polskiego kierowcę, gdyż mało na drogach naszych rodaków, ponieważ większość to kierowcy z Ukrainy i Białorusi.

Fotogaleria z naprawy VOLVO

Zapraszamy. Przeglądnij nasze fotki z awarii.

Najpierw demontujemy koła i zniszczone szpilki z nakrętkami mocujące koło. Następnie zacisk hamulcowy i przyłącza czujników ABS.

Wymiana pisty Volvo

Następnie zdemontujemy piastę po odkręceniu nakrętki. Nakrętka jest bardzo mocno dokręcona więc poluzujemy ją albo bardzo długą rurką przedłużającą albo pneumatykiem.

Wymiana pisty Volvo

Kierowca pomógł w naprawie i był bardzo wystraszony. Naraził właściciela ciężarówki na bardzo duże koszty wymiany piasty na autostradzie w Niemczech. A właściciel mówił mu kilka razy aby dokręcił koło po przejechaniu 100 kilometrów. Jednak dla kierowcy ważniejsze było szybkie dostarczenie towaru i zbliżająca się pauza.

Wymiana pisty Volvo
Wymiana pisty Volvo

Przezbroiliśmy nową piastę i zakładamy na końcówkę mostu. Następnie przełożyliśmy szpilki mocujące półoś a było przy tym trochę zabawy.

Wymiana pisty Volvo przez Serwis TIR
Wymiana pisty Volvo
Wymiana pisty Volvo przez serwis tir Luk-Mar

Podczas przekładania szpilek musieliśmy użyć imadła w które zaopatrzony jest nasz bus serwisowy. Niektóre szpilki musieliśmy potraktować młotkiem i zakontrowanymi dwoma nakrętkami. Oczywiście polaliśmy każdą szpilkę płynem luzującym zardzewiałe gwinty. Dlatego po około 40 minutach wrzuciliśmy piastę i dokręciliśmy nakrętkę na 350 Nm aby nigdy się nie odkręciła.