NIEMCY Naprawa Volvo

Mobilny Serwis TIR Volvo w Niemczech – Naprawa układu paliwowego.

Luk-Mar otrzymał wezwanie do ciężarówki Volvo na autostradzie A7 w Niemczech. Przyczyną wezwania była awaria układu paliwowego. Ciężarówka odpalała, ale po kilkukrotnym przygazowaniu, spadała moc i nie miała siły jechać.

Po dojechaniu na miejsce mechanicy serwisu TIR Volvo Niemcy przystąpił do diagnozowania przyczyn spadku mocy. Najpierw sprawdziliśmy układ niskiego ciśnienia. Niby ciśnienie było w normie ale dziwnym trafem paliwo nie dochodziło do zaworu puszczającego ciśnienie na sekcje pompo wtryskiwaczy. Z tego powodu wymieniliśmy filtr paliwa. Po wymianie nadal się nie poprawiło. Dlatego wymieniliśmy zawór utrzymujący ciśnienie w układzie niskiego. Nadal nie było poprawy. Pompka dawała elegancko, więc wywnioskowaliśmy, że w obudowie filtra musiało uciekać ciśnienie. Po dogłębnym przyjrzeniu się środkowi wkładu filtra okazało się, iż zaworek przelewowo-spuszczający jest uszkodzony i całe paliwo szło z filtra na przelew. Dlatego tez wymieniliśmy obudowę filtra paliwa. Teraz ciśnienie pojawiło się przy zaworze dozującym na pompo wtryskiwacze.

No dobrze ale naprawiane przez Mobilny Serwis Tir Volvo nadal spadało z mocy. No to mierzymy ciśnienie na układzie wysokiego ciśnienia. Hmm… Ciśnienie słabe bo około 840 Bar. Dlatego wymieniliśmy zawór trzymający ciśnienie na listwie zasilającej wtryski. Nadal nie było zmiany. No dobrze to podpięliśmy kolejny raz komputer. Teraz komputer pokazał niesprawny pierwszy wtrysk. Dlatego wymieniliśmy ten wtrysk ale gdy otworzyliśmy pokrywę zaworów, okazało się, iż przewody do czujnika wewnątrz były poodkręcane. Wówczas przykręciliśmy je. I znowu sprawdzenie. Nareszcie ciśnienie się pojawiło prawie 1360 Bar. Dlatego silnik także zaczął pracować bez zarzutów. Akcję naprawy zaczęliśmy o godzinie 18-tej a zakończyliśmy o 6 rano . Serwis Mobilny TIR Luk-Mar po wyczerpującej diagnozie i naprawie, może udać się na zasłużony odpoczynek.

Poniżej kilka fotek z nocnej naprawy TIR Volvo.

Mobilny serwis TIR naprawia układ paliwowy w TIR Volvo
Wymiana wtrysku w TIR Volvo
Nocna naprawa przez serwis TIR Volvo